ღ°•.♥.•°ღEn Seqer Forumღ°•.♥.•°ღ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

En Seqer Forum'a Hoş qeLdiniz

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

CHP’den ‘helikopter kazası’ hakkında soru önergesi ..

YazarMesaj
"๓єгฬє..
Adminstratör
Adminstratör
CHP’den ‘helikopter kazası’ hakkında soru önergesi  .. 2-23

Puanın :
CHP’den ‘helikopter kazası’ hakkında soru önergesi  .. Left_bar_bleue900 / 900900 / 900CHP’den ‘helikopter kazası’ hakkında soru önergesi  .. Right_bar_bleue

CHP’den ‘helikopter kazası’ hakkında soru önergesi  .. Empty
MesajKonu: CHP’den ‘helikopter kazası’ hakkında soru önergesi ..   CHP’den ‘helikopter kazası’ hakkında soru önergesi  .. I_icon_minitimeCuma Nis. 03, 2009 1:49 pm

CHP Kayseri milletvekili Şevki Kulkuloğlu, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve yanındaki 5 kişinin helikopter kazasında yaşamını yitirmesiyle ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması için Meclis'e soru önergesi verdi.
Kulkuloğlu soru önergesinde, 25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesi’nde meydana gelen helikopter kazası sonrası Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 kişinin hayatlarını kaybettiğini anımsatarak şu soruları yöneltti:
“Bu elim olay göstermiştir ki, acil yardım sistemi ve cep telefonu operatörlerinin konum belirleme hizmetleri konusunda devletin yetkili birimlerinin ve vatandaşların habersiz oluşu, acil yardım sistemlerinin dayanıklılığı gibi nedenler dolayısıyla hızlı ve etkili bir arama kurtarma faaliyeti gerçekleştirilememiştir. Bu bağlamda;
1- Acil yardım sisteminde çalışan yetkililerin eğitilmesi konusunda herhangi bir talimatınız oldu mu? Şayet şu ana kadar böyle bir talimat vermemişseniz, bu şekilde bir talimat vermeyi düşünüyor musunuz?
2- Birçok bakanlığın uhdesinde bulunan acil yardım sistemlerini tek bir bakanlıkta ve tek bir merkezde birleştirilmesini düşünüyor musunuz?
3- Acil yardım sistemi için İngiltere’de olduğu gibi 999 veya Amerika’da olduğu gibi 911 şeklinde basit ezberlenebilir telefon numarasının kullanılması ve bu arada uzmanlık eğitimi almış personel istihdam ederek yeni ve daha etkin çalışabilecek bir örgütlenmeyle bu sorunu çözmeyi düşünüyor musunuz? Şayet bu şekilde bir örgütlenme yapısı oluşturulacak ise vatandaşlarımızı bu yeni örgütün çalışmalarıyla ilgili bilgilendirme çalışmaları yapılacak mıdır?”

CHP?den ?helikopter kazası? hakkında soru önergesi / Siyaset / Milliyet İnternet / TBMM, Chp, helikopter, Muhsin Yazıcıoğlu
http://www.ensekerforum.benimforum.org

CHP’den ‘helikopter kazası’ hakkında soru önergesi ..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yazı karakterleri hakkında
» Bonservis - Bonservis Nedir - Bonservis Hakkında !!
» Slogan - Slogan Nedir - Slogan Hakkında !!
» İksir - İksir Nedir - İksir Hakkında !!
» Palaska - Palaska Nedir - Palaska Hakkında !